Ranking najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych dla najmłodszych

Warto uczyć oszczędzania i szacunku do pieniądza już najmłodsze dzieci. Dysponowanie własnymi środkami pozwoli im poznać podstawowe mechanizmy rynku finansowego, a to zaowocuje w przyszłości.

Polacy cały czas uczą się oszczędzania. Często, tuz po narodzeniu dziecka starają się zapewnić mu finansową stabilizacje w przyszłości i zakładają dzieciom konta oszczędnościowe, na które co miesiąc przekazują określone kwoty. Nie musza to być duże pieniądze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom takich klientów banki starają się dopasować swoje produkty przeznaczone dla najmłodszych, dostosowując oferty dla każdego zdecydowanego oszczędzać w taki sposób klienta.

Które banki oferują najwyższe oprocentowanie takich kont i czym one się charakteryzują? Warto przejrzeć aktualne propozycje na rynku stronie informacjakredytowa.com.

Bank PEKAO SA oferuje w ramach rachunku zmienne oprocentowanie rzędu 1,5% w skali roku, bez względu na zgromadzona na koncie kwotę. Bank zwalnia klienta od opłaty za prowadzenie konta, a wpłaty i wypłaty mogą być dokonywane w dowolnym momencie gotówką lub przelewem. Zgromadzone środki mogą zostać bez opłaty przeniesione na wskazany dowolnie rachunek bankowy.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe PKO BP z oprocentowaniem 2% w skali roku do kwoty 10 000 zł i 1,60% dla nadwyżki tej kwoty z dodatkowym bonusem za systematyczne wpłaty i brak wypłat z rachunku rzędu 0,5 punktu procentowego. Za przelewy na wskazane konto oszczędnościowe bank nie pobiera opłaty, podobnie jak za prowadzenie rachunku.

ING Bank Śląski w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego dla Juniora zapewnia zysk rzędu 2,5% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące od otwarcia rachunku w ramach Bonusu na Start. Później obowiązuje oprocentowanie standardowe dla kwot poniżej 100 000 zł – 1%, a powyżej tej kwoty – 1,05%.Otwarcie i prowadzenie takiego rachunku jest bezpłatne. Dziecko po ukończeniu 13 roku życia samodzielnie może dysponować zgromadzonymi na rachunku środkami w ramach bankowości internetowej i telefonicznie. Transakcje są limitowane.

Najwyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych dla najmłodszych oferuje bank BGŻ Optima w ramach Konta Junior, bo aż 2,8% w skali roku. Po promocji stałe oprocentowanie dla oszczędności do 100 000 zł wynosić będzie 1,7%, a powyżej tej kwoty 2% w skali roku. Nie są naliczane żadne opłaty za prowadzenie rachunku i przelewy na rachunek powiązany. Wpłaty i wypłaty mogą być dokonywane przez klienta w dowolnym czasie bez utraty odsetek naliczonych.