Rama H, czyli jak konstrukcja bloku wpływa na cenę mieszkania

Decydując się na zakup mieszkania oprócz takich parametrów, jak metraż czy lokalizacja, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj zabudowy. Bloki wykonane z cegły są praktyczne, gdyż dobrze trzymają ciepło i tłumią hałasy z zewnątrz. Wiele osób nie docenia bloków budowanych w technologii ramy H, tym czasem ich standardy mieszkaniowe są naprawdę przyzwoite.

Zakup mieszkania w bloku zbudowanym w technologii ramy H wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, jeżeli mamy ograniczony budżet, ale równocześnie zależy nam na wysokim komforcie mieszkania. Niestety tego typu budynki, cieszą się najmniejszą popularnością, miejsca ustępują nawet mieszkaniom w blokach wykonanych z wielkiej płyty, które nie są najlepszej jakości. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie jest to spowodowane nieznajomością tej techniki budowy.

Co to jest konstrukcja typu rama H?

Konstrukcja typu rama H jest oparta na żelbetonowym szkielecie wypełniony pustakami albo cegłami. Ponieważ taki budynek nie posiada ścian nośnych daje większe możliwości podczas remontu. Obecnie wiele nowoczesnych bloków jest wznoszonych właśnie w tej technologii. Mieszkania w nowym budownictwie zazwyczaj są droższe o około 25% od tych w blokach wykonanych w technologii ramy H. Tak więc, jeżeli zależy nam na atrakcyjnej cenie nieruchomości, warto oglądać mieszkania zbudowane w tej technologii. Oprócz tego, że są tańsze, zazwyczaj kuszą bardzo dobrą lokalizacją. Chociaż mieszkania w starych blokach charakteryzują się małymi powierzchniami, niedużymi łazienkami i ciemnymi kuchniami, to brak ścian nośnych powoduje, że można w nich dokonać wiele modyfikacji dostosowując powierzchnię do swoich potrzeb i upodobań. Nie jest to możliwe w przypadku mieszkań z wielkiej płyty.

Mieszkania wykonane w technologii ramy H są tanie, ciche, ciepłe i dają duże możliwości przebudowy. To idealne rozwiązanie dla osób, które szukają niedrogiej nieruchomości. Warto zastanowić się też nad takim rozwiązaniem, gdy poszukujemy mieszkania, które chcemy przeznaczyć na wynajem (najnowsze mieszkania na sprzedaż lub wynajem znaleźć można na stronie parkitka.com.pl).