Wszystko o kupowaniu aut poleasingowych

Decydując się na zakup samochodu, zazwyczaj mamy obawy czy będzie dobrze nam służył, szczególnie gdy wybieramy spośród modeli używanych. Rozwiązaniem może okazać się zakup samochodu poleasingowego, który będzie stosunkowy nowy i co najważniejsze w dobrej cenie.

Samochód poleasingowy to przedmiot umowy leasingu, która wygasła. Tak więc taki pojazd, może zostać wystawiony na sprzedaż. Czy jest to korzystne rozwiązanie? Decydując się na zakup takiego samochodu, możemy być pewni, że pochodzi on ze sprawdzonego źródła oraz że był serwisowany tylko w autoryzowanych punktach. Ze względu na to samochody poleasingowe, zazwyczaj są w bardzo dobry stanie, niż te same roczniki dostępne w sprzedaży od osób prywatnych. Kolejną zaletą kupna takiego samochodu jest to, że dostajemy pełną dokumentację. Dzięki temu możemy przewidzieć, co będzie trzeba naprawić czy wymienić, jednym słowem unikniemy niemiłych niespodzianek. Niestety prywatni sprzedawcy bardzo często ukrywają usterki samochodu, o których dowiadujemy się zazwyczaj po sfinansowaniu transakcji. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również szeroka oferta, co wiąże się z większymi możliwościami negocjacji ceny pojazdu.

Rodzaje samochodów poleasingowych

Wyróżnia się trzy rodzaje samochodów poleasingowych:
– od leasingodawcy, który wykupił samochód z firmy leasingowej, w tym wypadku będziemy musieli liczyć się z wyższą ceną,
– od firmy leasingowej, gdzie pojazd został zwrócony bez wykupienia,
– z aukcji komorniczej, czyli samochód pochodzący z windykacji. Pojazd zostaje wystawiony na sprzedaż, gdy leasingobiorca nie spłaca rat, innymi słowy stanowi zamrożony kapitał dla firmy leasingowej.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem, wydaje się oferta firm leasingowych, np. na stronie leasing.samochodowy.com.pl, warto zapoznać się również a platformami aukcyjnymi, który obecnie na rynku jest coraz więcej. Pamiętajmy, aby przed zakupem zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny pojazdu oraz dokładnie prześledzić jego dokumentację.