Aktywacja karty Alior Banku

Karta kredytowa towarzyszy nam w życiu od lat. Spory odsetek Polaków używa ich na co dzień. Cechami charakterystycznymi kart kredytowych jest wygoda, szybkość i wysokie bezpieczeństwo transakcji. Karty te są tanie w użyciu, oczywiście pod warunkiem terminowej spłaty wykorzystanego limitu. Czas ten wynosi zwykle do 50 dni (w Alior Banku okres bezodsetkowy wynosi 58 dni) od daty transakcji przy wykorzystaniu karty. Aby korzystać z karty należy ją uprzednio aktywować. Zwykle wszystkie banki umożliwiają aktywację na kilka sposobów. Jak to wygląda w przypadku Alior Banku?

Alior Bank dla swoich klientów udostępnia kilka rodzajów kart kredytowych, działających na podobnych zasadach, przeznaczonych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Po złożeniu wniosku i przyznaniu limitu karty kredytowej najpierw kilka dni poczekamy na dotarcie przesyłki z kartą. Jeśli mamy już kartę, aby w pełni korzystać z limitu należy dokonać aktywacji. Najprościej jest to uczynić za pośrednictwem bankowości internetowej, dostępnej dla klienta Alior Banku.

Po pierwsze należy zalogować się na swoim koncie używając numeru CIF (z umowy ramowej) w polu identyfikator. Pole hasło uzupełnić należy swoim hasłem (oczywiście bank nie wymaga wpisania całego hasła, a tylko wybranych znaków z ustanowionego wcześniej przez nas kodu). Po zalogowaniu należy wybrać opcję „Karty i kredyty” a później zakładkę „Lista kart”. Wybieramy przypisana kartę, którą chcemy aktywować i klikamy „Aktywacja”. Dane, które pojawią się na ekranie należy potwierdzić, o ile są poprawne. Na koniec aktywacji konieczne będzie wprowadzenie hasła sms, po którego wpisaniu ukaże się numer PIN. PIN można zmienić w razie potrzeby, n przykład na łatwy do zapamiętania. Wystarczy wybrać taką opcję w zakładce „Szczegóły karty”.
Po wykonaniu tych czynności karta jest gotowa do użycia. Dzięki niej zakupy nigdy nie zaskoczą klientów Alior Banku.

Zawsze należy pamiętać o zasadach bezpiecznego logowania do systemu bankowości internetowej. W przypadkach podejrzanych należy zgłosić zaistniałe sytuacje w banku. Nigdy nie otwierać przesyłanych mailem linków, podawać pełnego hasła. Koniecznie warto zwracać uwagę na to, czy strona poprzedzona jest przedrostkiem https, świadczącym o bezpiecznym połączeniu z bankiem. Przestrzegając tych kilku zasad nigdy nie narazimy się na działania mające na celu „włamanie” na nasze konto klienta w banku – radzi ekspert ds. bezpieczeństwa portalu doradcy.co.pl.